top of page

Hizmetlerimiz

Gülüş Tasarımı

(Hollywood Smile) - Eskişehir

Hollywood smile, kişinin diş yapısı, çene, dudak, burun ve yüz hatlarının bir bütün olarak değerlendirip, ideal gülüşün tasarlanıp uygulanması işlemidir. Gülüş tasarımında amaç hastamızın daha dinamik, genç, sağlıklı bir gülüşe sahip olmasıdır. Hollywood smile oluşturulurken hastamızın kaygılarını, beklentilerini göz önüne alarak tasarımın son haline birlikte karar veriyoruz.

İsminden de anlaşılacağı üzere Hollywood yıldızlarından esinlenilerek geliştirilen bu uygulama ile diş standartlarını sağlarken, aynı zamanda hastalarımıza sağlıklı bir ağız ve kusursuz gülümseme ile özgüven artışı da sağlamış oluyoruz.

Hollywood smile uygulamasında genellikle lamine, porselen ya da zirkonyum kuron protezleri (kaplamalar) kullanılır. Eksik diş bölgeleri implantlar ile tedavi edilir.

Hollywood Smile.jpg

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımında başlangıç olarak hastanın estetik beklentilerini doğru bir şekilde anlamak ve ihtiyaçları belirlemek büyük önem taşır. Hollywood smile uygulaması kişiye özel olarak planlanmaktadır. Hastadan alınan ağız ölçüleri kullanılarak hazırlanan modellerle potansiyel problemler belirlenir ve planlamalar yapılır. Ardından, hastanın ağız içi ve yüz fotoğraflarıyla bilgisayar ortamında özel programlar kullanılarak ölçümler yapılır ve yüz şekline uyum hesaplanır. Tedavi sonrasında oluşacak yaklaşık görüntüler, yine programlar ve hastanın ağız yapısına uygun şekilde hazırlanan geçici restorasyonlarla hastaya sunularak görüşleri alınır.

Planlamalar tamamlandıktan sonra, eğer ortodontik tedavi gerekli değilse, öncelikle diş etlerindeki seviye bozuklukları düzeltilir. Diş eksiklikleri durumunda implant işlemleri ve diğer cerrahi uygulamalar gerçekleştirilir. Cerrahi müdahalelerin iyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından, ihtiyaç duyulması halinde diş beyazlatma işlemleri uygulanır. Bu aşamadan sonra, estetik kompozit dolgular kullanılarak dişlerdeki görsel ve biçimsel bozukluklar düzeltilir. Bu yöntemin yetersiz olduğu durumlarda porselen, lamine veya zirkonyum kaplamalar kullanılır. Tüm bu diş eti ve diş uygulamaları sırasında dudak şekli ve konturu da göz önünde bulundurularak hedeflenen gülüş tasarımına son hali verilir.

Gülüş Tasarımında Neler Yapılır? Gülüş Tasarımında Yapılan İşlemler Nelerdir?

Gülüş tasarımı kapsamında yapılan birçok uygulama bulunmaktadır. Gülüş tasarımı uygulamaları kişisel ihtiyaç ve planlamalara göre farklı yöntemlerin birlikte uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Diş beyazlatma, gülüş tasarımı uygulamaları içinde yaygın olarak tercih edilen bir işlemdir. Diş renginden ve oluşan sararmalardan memnun olmayan bireyler, diş beyazlatma (bleaching) ile doğal ve daha açık bir diş rengine kavuşabilirler.

Gülüş tasarımı uygulaması içindeki bir diğer işlem, dişlerin dizilimindeki bozuklukları düzeltmektir. Diş dizilimi bozukluğuna sahip bireyler, gülüş estetiğinin bir parçası olarak ortodontik tedaviler ile daha estetik bir gülümseme elde edebilirler.

Gülüş tasarımı uygulamaları arasında yer alan bir başka işlem de ön ve alt dişlerdeki boyut farklılıklarını gidermektir. Bu işlem, ön ve alt dişlerin orantılı bir boyutta olmasını sağlayarak estetik bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Diş eti sorunları, gülüş tasarımı içinde düzeltilmesi gereken bir diğer konudur. Diş etlerindeki uzunluk ve genişlik uyumsuzlukları ile kararmalar ve lekelenmeler, bireyin özgüvenini etkileyebilir. Hollywood smile için uygun diş eti tedavileri uygulanır.

Diş kökü ve minesini sağlamlaştırmak da gülüş tasarımı uygulamalarından biridir. Dişlerin güçlendirilmesi, diğer gülüş tasarımı işlemleri için daha dayanıklı bir zemin oluşturma konusunda önem arz etmektedir.

Diş kaplama işlemi, gülüş tasarımı içindeki önemli gülüş estetiği uygulamalarından biridir. Diş kaplama ile dişlerinde çeşitli bozukluklar yaşayan bireylerin gülüş estetiği sağlanabilir. Hollywood smile uygulamasında genellikle lamine, porselen ya da zirkonyum kuron protezleri (kaplamalar) kullanılır. Eksik diş bölgeleri implantlar ile tedavi edilir.

Gülüş tasarımı içindeki işlemlerden biri de hem yüz hem de dudak ölçüsüne bağlı olarak diş ölçüsü ve yapısını uyumlu hale getirmektir. Bu sayede daha estetik bir görünüm elde edilir.

Gülüş tasarımı uygulamaları içindeki bir başka işlem ise dişlerinde çürükleri bulunan bireylerin tedavisini gerçekleştirmektir. Çürük tedavisi ve diş enfeksiyonları, gülüş tasarım uygulamasının kalıcı olabilmesi için önceliklidir. Bu nedenle çürüklere bağlı olarak kanal tedavisi ve dolgu işlemleri tamamlanmalıdır.

Gülüş Tasarımın Uygulanması Ne Kadar Sürer?

Gülüş estetiği uygulaması kişiye özel bir uygulama olduğu için kişisel ihtiyaçlar ve kişisel tedavi planına göre değişmekle beraber genel olarak 3 seansta tamamlanmaktadır.

Gülüş tasarımının ömrü, uygulanan tedaviye ve hastanın kişisel bakımına bağlı olarak değişiklik gösterir. Gülüş tasarımında lamine, porselen ya da zirkonyum kuron protezleri ile diş beyazlatma gibi farklı yöntemler kullanılmaktadır. Hastanın diş ve ağız sağlığına özen göstermesi gülüş estetiği uygulamasının ömrünü uzatan en önemli faktörlerdendir. Gülüş tasarımının ömrü, hastanın bakım alışkanlıkları ve tedaviye verdiği öneme bağlı olarak genellikle 5 ila 15 yıl arasında değişebilir. Ağız ve diş sağlığına düzenli özen göstermek, diş ömrünü uzatmanın yanı sıra sağlıklı bir gülümsemeyle kaliteli bir yaşam sürmeye katkıda bulunabilir.

Gülüş Tasarımı Ömrü Ne Kadardır?

bottom of page