top of page

Hizmetlerimiz

Diş Beyazlatma (Bleaching)
Eskişehir

Bleaching olarak isimlendirilen diş beyazlatma uygulaması, dişlerin mevcut renginden daha beyaz hale getirilmesi için yaptığımız işlemlerdir. Diş renginizin koyuluğu genetik olabileceği gibi dış etkenlere bağlı olarak da ortaya çıkmış olabilir. Diş beyazlatma işlemi, yapacağımız diş muayenenizden sonra size en uygun olan yöntem kullanılarak yapılır.

Dişin dış katmanı olan minede oluşan koyu diş rengini açmak için iki tip beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki ofis tipi beyazlatma uygulaması, ikincisi ise ev tipi beyazlatma uygulamasıdır. Dişin içten koyulaşması için ise internal beyazlatma uygulaması yapılmaktadır.

Ofis tipi beyazlatma uygulamaları tek seanslık tedaviler ile sonuca ulaştırırken, dişin canlılığını kaybetmesi sonucu oluşan, çoğunlukla tek dişi ilgilendiren diş rengi koyuluğunda uygulanan internal beyazlatma işlemleri ise iki ya da üç seans sürmektedir.

Diş beyazlatma işleminden önce ağız içerisinde yapılacak olan çürük tedavileri bitirilmeli ve diş taşı temizliği işlemi yapılmalıdır. Diş beyazlatma işlemi sonrasında ise özellikle ilk 24 saat renkli gıda tüketilmemeli, asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Oluşabilecek hassasiyet için sert diş fırçalamaktan kaçınılmalı ve hassasiyet giderici diş macunu ile dişler fırçalanmalıdır.

Diş Beyazlatma.jpg
bottom of page